backgroundImage
ČÍNSKÁ STUDIE

ČÍNSKÁ STUDIE

83.73% (59 hodnocení)
599 Kč
katalogové číslo: 0051
autor:T. Colin Campbell a Thomas M. Campbell
doporučená cena:599 Kč
popis
parametry
ukázky a recenze
diskuze

Videoprezentace Dr. Nory Chvojkové

Hodnocení Dr. Igora Bukovského

Moudrost Jaroslava Duška

Tisková konference

Dílo bylo v USA oceněno jako kniha roku.
Nejobsáhlejší studie o výživě všech dob.

Colin Campbell, profesor biochemie výživy na Cornellově univerzitě, zaujímá přední místo ve světovém výzkumu výživy po více než 40 let. Obdržel granty financování výzkumu na více než 70 let. Je autorem více než 350 výzkumných prací.

Během 44 let biomedicínského výzkumu své teoretické konstrukce ověřoval pokusy ve zkumavce, 27 let na laboratorních zvířatech a později  sledováním Američanů.

Jeho odkaz, Čínská studie, je nejobsáhlejší a nejucelenější studií o zdraví a výživě, která kdy byla v dějinách moderní medicíny provedena. Je vyvrcholením 20letého partnerství Cornellovy univerzity, Oxfordské univerzity a Čínské akademie preventivního lékařství.

Studie od r. 1983 sledovala a zkoumala na straně jedné stravu a jiné prvky životního stylu a na straně druhé zdravotní stav 6 500 lidí; odhalila 8 000 statisticky významných vztahů; vyhodnocení dosud neskončilo. Kvůli relativně stejnému genetickému pozadí, ustáleným stravovacím návykům a malé migraci sledovaných osob byli pozorováni Číňané z kontinentální Číny.

Kniha je určena jak zdravotníkům, tak laickým zájemcům o opravdu zdravou výživu. Akcentuje praktické informace, z nemocí pojednává zejm. o rakovině, srdečně- a mozkověcévních nemocech, diabetu, vysokém krevním tlaku, artritidě, Alzheimerově nemoci a osteoporóze.

 

 

Čínská studie je velmi významná a čtivá kniha. Studuje vztah mezi stravou a nemocí. Její závěry jsou překvapující. Je to příběh, který je potřeba si poslechnout.
 
                                                        Robert C. Richardson, Ph.D.,
                                                            nositel Nobelovy ceny,
                                            místoděkan pro výzkum Cornellovy univerzity
 

Čínská studie dr. Campbella je nejen fascinujícím výkladem o výzkumu a lékařských důkazech, který podává rozhodující, život zachraňující informace o výživě. Je něčím  mnohem více – něčím, co může změnit budoucnost nás všech.

Každý zdravotník a výzkumník na světě si ji musí přečíst.

                                                           Joel Fuhrmann, M.D.,
                                                       autor bestselleru Eat To Live

 

 Tuto knihu koupím všem, které miluji a na kterých mi záleží.

                                                   Heather Mills McCartney, aktivistka

 

VĚDA JE JASNÁ. VÝSLEDKY JSOU ZŘEJMÉ. ZMĚŇTE SVOU STRAVU A VÝRAZNĚ SNÍŽÍTE RIZIKO RAKOVINY, ONEMOCNĚNÍ SRDCE, CUKROVKY A OBEZITY.

 

Zdraví Západu ochabuje. Za zdravotní péči utrácí na hlavu daleko více než zbytek světa. Dvě třetiny z nás mají nadváhu, milióny trpí cukrovkou, onemocnění srdce jsou stejně častá jako před 30 lety, válku s rakovinou započatou v 70. letech minulého století ostudně prohráváme, polovina lidí má zdravotní problém vyžadující denní užívání předepsaného léku, stamiliony mají vysokou hladinu cholesterolu.

Svádíme naše mladé na scestí: Děti onemocnívají stále v ranějším věku, užívají více léků na předpis než kdy dříve, třetina má nadváhu nebo trpí rizikem nadváhy, vypěstovali jsme jim cukrovku, která byla dříve pouze u dospělých.

Všechny tyto problémy mají tři příčiny: snídani, oběd a večeři.        

Čínská studie představuje jasné a stručné poselství naděje. Rozptyluje velké množství mýtů a dezinformací o zdraví. Pokud chcete zdraví, změňte stravu.

rok vydání ?
24.09.2015 23:29:10
uživatel:
Nevíte rok vydání? (reagovat)
rok vydání ?
25.09.2015 08:37:43
uživatel:
Dobrý den, kniha v USA vyšla poprvé v r. 2006, česky ji vydáváme od r. 2008, poslední dotisk byl letos. Jí přinášené informace jsou nadčasové, platné stále - a ještě řadu let budou pro drtivou většinu lidí revoluční. (reagovat)
Dotisk
18.10.2015 17:13:13
uživatel:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy odhadem plánujete dotisk uvedené knihy. Děkuji K. (reagovat)
ISBN
15.01.2016 15:50:05
uživatel:
Dobrý den, jaké je prosím ISBN tohoto vydání? Díky (reagovat)
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).